۰
توضیحات برای عکس ثبت نشده

اشتباهات رایج هنگام استفاده از غلطک رنگ

رنگ آمیزی سطوح به کمک غلطک از جمله روش هایی است که از محبوبیت بالایی برخوردار است و طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کرده است. غلطک ها در انواع مدل ها موجود هستند که شما با توجه به نیاز خود می توانید هر یک را به کار برید. رنگ آمیزی با غلطک طرح دار و یا معمولی امکان پذیر است اما هنگام استفاده از غلطک برای رنگ آمیزی ساختمان ها نکات مهمی وجود دارد که باید حین کار با این ابزار در نظر داشته باشید. در ادامه رنگ یابایی قصد دارد تمامی نکات و اشتباهات رایجی که در هنگام استفاده از این ابزار رنگ آمیزی رخ می دهد را بیان می کند و راه جلوگیری از بروز چنین اشتباهاتی را نیز برای شما توضیح خواهد داد.
برخورد غلطک به سقف

برخورد رنگ بر روی سقف به هنگام نقاشی دیوار از جمله اشتباهات رایجی است که به چشم می خورد. اگر شما قصد دارید که رنگ دیوار و سقف متفاوت باشد باید به هنگام رنگ آمیزی نهایت دقت را داشته باشید و از برخورد غلطک روی سطوح مقابل جلوگیری کنید. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلی هنگام نقاشی ساختمان باید توجه داشته باشید که نباید تمامی بخش ها را به صورت عمودی رنگ کنید. قسمت بالایی دیوار که به سقف نزدیک است را باید به صورت افقی رنگ بزنید و سپس با دقت یک لایه عمودی را مجدد روی آن به کمک غلطک بکشید و غلطک را به سمت سقف نزدیک نکنید.


توضیحات برای عکس ثبت نشده

برخورد غلطک رنگ روی زمین

یکی دیگر از اشتباهاتی که به هنگام رنگ آمیزی توسط غلطک رخ می دهد، این است که غلطک را زیاد به سمت زمین نزدیک می کنید به صورتی که به زمین برخورد می کند. پیشنهاد ما به شما این است که سطوحی که به زمین نزدیک هستند را به کمک غلطک رنگ آمیزی نکنید زیرا برخورد آن با زمین سبب آلوده شدن غلطک می شود که این مورد نتیجه نهایی خوبی را برای شما به وجود نخواهد آورد.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

رنگ پلاستیکی از جمله پرکاربرد ترین مواردی است که برای رنگ آمیزی سازه ها مورد استفاده قرار می گیرد و در دو نوع تمام پلاستیک مات و نیم پلاستیک مات وجود دارد که دارای تنوع فراوانی نیز هستند.
ویژگی هر یک از انواع رنگ های پلاستیکی چیست؟
• تمام پلاستیک: نسبت به نوع نیمه پلاستیکی مقاومت خوبی در برابر آب دارند اما پایداری خوبی در برابر رطوبت ندارند. این انواع در بازار کمتر یافت می شوند.
• نیم پلاستیک: نسبت به نوع تمام پلاستیکی از مقاومت کم تری در برابر آب و رطوبت برخوردار است. استفاده از این رنگ ها کاربرد بیشتری دارد زیرا در بازار راحت تر یافت می شود و از قیمت مناسب تری برخوردار است.
برای استفاده از رنگ پلاستیکی باید به چه نکاتی توجه شود؟

۱. در مورد زمان خشک شدن آن باید بگوییم که خشک شدن اولیه آن ۲۴ ساعت و خشک شدن آن به صورت کامل مدت ۷ روز زمان لازم دارد.
۲. فاصله ای که بین هر ست از رنگ آمیزی باید وجود داشته باشد بهتر است از مدت زمان ۲ ساعت بیشتر باشد.
۳. اگر رنگ به قسمتی برخورد کرد می توانید برای تمیز کردن آن از دستمالی خیس استفاده کنید و قبل از آن که خشک شود این کار را باید انجام دهید.
۴. سطح زیرین باید کاملا آماده سازی شده باشد تا توانایی جذب رنگ پلاستیکی را داشته باشد زیرا در غیر این صورت به مرور زمان سطح پوسته پوسته می شود.
۵. به منظور سمباده زدن سطوح قبل از شروع کار پیشنهاد می شود که از سنباده ۱۵۰ استفاده شود.


مزیت استفاده از رنگ های نوع پلاستیکی چیست؟

۱. نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیکی پوشانندگی بسیار بالایی را بر روی سطوح به وجود می آورد.
۲. سرعت اجرای بسیار بالایی دارند.
۳. به هنگام کار هیچ بوی آزار دهنده ای شما را اذیت نخواهد کرد.
۴. به راحتی با آب مخلوط می شوند و هیچ نیازی به استفاده از حلال های نفتی نیست.
۵. تنوع رنگ های بسیار بالایی را شامل می شوند.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

استفاده از رنگ های پلاستیکی چه معایبی دارد؟

• انواع پلاستیکی نسبت به سایر رنگ ها از ماندگاری نسبتا پایین تری برخوردار هستند و نیاز به تجدید بعد از گذشت یک مدت زمانی دارند.
• برای استفاده روی آهن آلات مثل نرده و درب و پنجره مناسب نیستند.
• بر اثر تابش نور خورشید امکان تغییر رنگ آن ها وجود دارد.
• سازگاری آن با غلطک در مقابل رنگ های روغنی کمتر است

تمامی حقوق این سایت متعلق به فروشگاه رنگ بابایی می باشد.