۰
توضیحات برای عکس ثبت نشده

رنگ روغن

رنگ روغن بر دو نوع مات و براق می باشد.
رنگ روغن براق

دوام و ماندگاری اش از رنگ روغن مات بیشتر است به همین دلیل در مواردی که بیشتر در معرض نور آفتاب قرار دارند و همچنین درب های آهنی را با رنگ روغن براق نقاشی کرد.
رنگ روغن مات

از این رنگ در داخل ساختمان و بر روی سطوحی گچی و بر روی کارهایی که از نظر زیر ساز ایراد دارند و قابلیت ترمیم ندارند استفاده میشود و ایراد کار را با رنگ آمیزی روغنی میگیرند.
معایب رنگ روغنی مات

- اجرای آن به تنهایی و بدون ترکیب با روغنی براق سخت و زمان بر است
- پوشش دهی آن کم است قابلیت شستشوی کمی دارد
مزایای رنگ روغنی مات

• نسبت به رنگ روغنی براق ارزان تر است
• پوشاندن نواقص زیرکار
معایب رنگ روغنی براق

این رنگ به دلیل اینکه انعکاس نور موج ها و ایراداتی که در گچ کاری ساختمان وجود دارد را نشان میدهد، استفاده از این رنگ ها برای نقاشی ساختمان و دیوار توصیه نمیشود.
مزایای رنگ روغنی براق

• پوشش دهی بالا
• برای درست کردن بتونه از آن استفاده میشود 
• برای رنگ آمیزی پنجره و چارچوب های فلزی استفاده میشود
• ۱۰۰% قابل شستشو می باشد


توضیحات برای عکس ثبت نشده

جمع‌بندی

انواع مختلفی از رنگ‌های ساختمانی وجود دارد که هر یک ویژگی‌های خاص خود را دارند. رنگ روغنی دوام و قابلیت شست‌وشوی بالایی دارد. امروزه بیشتر رنگ‌ها قابلیت شست‌وشو دارند، حتی رنگ‌های پلاستیک (البته از نوع درجه یک). برای انتخاب رنگ، ابتدا به محیط خانه خود و کیفیت دیوارها توجه کنید.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

ایده هایی جدید برای انتخاب رنگ ساختمان

انتخاب رنگ در نقاشی ساختمان اهمیت بسیار زیادی دارد، در صورتی که رنگ مناسبی را انتخاب کنید میتوانید، رنگ های دیگر را برای سازگاری با رنگ اصلی با افکت های مختلفی ایجاد کنید، همچنین اگر رنگ مناسبی را انتخاب کنید، فضا بزرگتر، و محیط های بی روح و مرده پر انرژی تر خواهند شد. برای اینکار تنها کافی دستورالعمل های ارائه شده در این نوشته را دنبال کنید، در ادامه این نوشته با ما همراه باشید.
ترکیب رنگ کلاسیک
یکی از انواع انتخاب رنگ برای دیوارهای ساختمان، انتخاب رنگ کلاستیک است، که انتخاب هر یک از ترکیب رنگ های کلاسیک میتواند حال و هوای منحصر به فردی را ایجاد کند. در ادامه چند مدل از معروف ترین ترکیب های رنگ را بررسی خواهیم کرد.
۱. ترکیب رنگ های آبی و کرم میتواند حسی رومانتیک برای فضا ایجاد کند.
۲. ترکیب رنگ های سفید و مشکی: میتوانند نشانگر جهانی و فریبنده بودن دکوراسیون باشند.
۳. ترکیب رنگ های آبی و نارنجی در طراحی کلاسیک، حسی مدرن و سر زنده را به وجود خواهند آورد.
۴. رنگ های سبز و زرد: به معنای طبیعی و نیروبخش بودن هستند
۵. در صورت ترکیب کردن رنگ های سبز و آبی حسی کلاسیک و سنتی به وجود خواهید آورد.
۶. اگر از تناژ های خاکی استفادده کنید: دکوراسیون شما طبیعی و بی ریا جلوه خواهد کرد.
پس از اینکه با ترکیب رنگ های محبوب آشنا شدید در ادامه به بررسی اینکه در انتخاب رنگ هر اتاق چه چیزی را باید در نظر داشته باشید را بررسی میکنیم.


اتاق نشیمن

اتاق نشیمن خانه، همان قلب خانه است، جایی که وقتی مهمان دارید به آن اتاق میروید و وقتی که از سرکار به حانه می آید در اتاق نشیمن مینشینید و استراحت میکند. برای همین هم رنگ این اتاق را باید طوری انتخاب کنید که پاسخگوی نیازهای شما باشد. به همین دلیل توصیه میکنیم که برای اتاق نشیمن خانه از رنگ های خنثی استفاده نمایید. رنگ ها خنثی رنگ های همه کاره هستند.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

اتاق خواب

اتاق خواب خانه شما همان جایی است که برای آسایش و ریلکس کردن و رهایی از یک روز پرکار و طولانی به آن پناه میبرید، اتاق خواب خانه باید محیطی آرام و با طیف رنگ های آرامش بخشی مانند: خاکستری، ارغوانی و سبر باشد، این رنگ های میتوانند حسی ملایم و سبک به اتاق خواب شما بدهند.

تمامی حقوق این سایت متعلق به فروشگاه رنگ بابایی می باشد.