۰

زیرسازی نقاشی ساختمان

توضیحات برای عکس ثبت نشده

رنگ کردن دیوار گچی نوساز با رنگ کردن دیوار گچی رنگ شده تفاوت دارد پس نمیتوان از رنگ آماده به طور مستقیم بر روی دیوار گچی در ساختمان نوساز استفاده کرد یعنی دیوار گچی باید زیرساز شود و برای این منظور باید از روغن الیف استفاده شود.
کناره دیوارها چهارچوب درها و دور پنجره ها را با نوار چسب های مخصوص نقاشی ساختمان بپوشانید تا آسیبی به رنگ چهارچوب و پنجره ها نرسد و دوام بیشتری داشته باشد اول دیوارها را با استفاده از یک اسفنج نسبتا زبر تمیز کنید لکه های کثیف و گرد وخاک روی سطح دیوار را با آب و کمی مایع شوینده ملایم پاک کنید و سپس با پارچه نم دار پاک کنید به طوریکه باقی مانده مایع شوینده کاملا پاک شود.
سپس با کناف درزگیری ناصافی ناشی از خشک شدن گچ دیوار ها را هموار میکنیم سپس با پشت تیغ کشیدن تمام قست های دیوار هرگون اضافاتی را بر میداریم.
مهمترین بخش زیرکار روغنکاری محسوب میشود حتما از روغن زیرکار الیف درجه یک استفاده شود. سپس با تینر روغنی ترکیب میکنیم تا روغن رقیق شده و آماده اجرا بر روی دیوار گچی باشد برای خشک شدن روغن به کار رفته باید ۱ تا ۳ روز با توجه به شرایط هوا منتظر بمانید.
حالت چسبندگی که روغنکاری روی دیوار ایجاد میکند باعث پوشش دهی بیشتر رنگ دیوارها می شود، روغن کاری عامل این است که رنگ نهایی از کیفیت خوبی برخوردار شود بتونه کاری یکی از کارهای اصولی قبل از رنگ آمیزی است مهارت و تخصص نقاش در این کار بسیار حائز اهمیت است با تیغ و کاردک بتونه روغنی را به سبک ماستیک از ۱ تا ۳ مرتبه انجام بدید وقت لازم برای خشک شدن بتونه از ۳ روز تا یک هفته است.
یکی دیگر از مواردی که باز هم در رنگ آمیزی لازم است سنباده کاری بر روی دیوار گچی است ه در مرحله اول باید سطحی باشد و زیاد نیازی به ریزه کاری نیست باید طوری سنباده را بر روی دیوار بکشید که دیوار کاملا حالت صاف و صیقلی پیدا کند و باید طوری سنباده کاری کنید که هیچگونه خط و خشی روی دیوار بوجود نیاید.
در این مرحله باید یک دست آستر از همان رنگ دیوار بر روی دیوار بزنید و این بار سنباده کاری دقیق و ظریف نهایی را انجام دهید و دوباره همان رنگ آستر دوم را بر روی دیوار بزنید دیوارهایی که قبلا چند بار رنگ شده اند هم نیاز به رنگ آستر دارند.

تمامی حقوق این سایت متعلق به فروشگاه رنگ بابایی می باشد.